Kim jestem?

Nazywam się Andrzej Bernardyn … jak taki duży pies z beczułką.
040
Najszybciej mnie poznasz, oglądając tę prezentację:
[prezi id=”-r1kvzqldqse”]
Z wykształcenia jestem psychologiem i polonistą,
a pracuję jako coach, trener i przedsiębiorca.

W ciągu ostatnich 11 lat przeprowadziłem ponad 2 300 godzin szkoleń w całej Polsce. Głównie z 5 tematów, które są moimi obszarami specjalizacji:

[1] Wystąpienia Publiczne
[2] Kreatywność
[3] Skuteczne Działanie
[4] Komunikacja Interpersonalna
[5] Projektowanie i rozwijanie nawyków

 

 

Każdy z tych tematów był i jest ważny w moim życiu. Od wielu lat aktywnie rozwijam umiejętności z tych zakresów. Wypracowałem w nich własne rozwiązania, które dobrze funkcjonują, a także podpatrzyłem i zaadaptowałem pomysły innych, znacznie inteligentniejszych i bardziej doświadczonych osób ode mnie.

Uwielbiam zdobywać wiedzę. Spośród wszystkich 34 talentów, opisanych przez Instytut Gallupa i Strengths Finder, na pierwszym miejscu mam właśnie talent Learner (Zdobywacz Wiedzy). Jednak chomikowanie wiedzy tylko dla siebie mi nie wystarcza. Wolę dzielić się tym, co sprawdza się w moim życiu, z innymi. W ten sposób sam lepiej zaczynam rozumieć działanie poszczególnych technik i mechanizmów, a dodatkowo czuję dużą satysfakcję, gdy życie innych osób zmienia się na lepsze, a ja mogę do tego dołożyć swój mały wkład.

Zakładam tego bloga, właśnie w tym celu. Chcę dzielić się cenną wiedzą, dzięki której będziesz mógł kształtować kluczowe kompetencję (w życiu zawodowym i prywatnym) i stać się Człowiekiem Sukcesu, czyli osobą, która jest zadowolona ze swojego życia i robi to, na czym jej zależy.

Oczywiście blog ma też charakter marketingowy. Mam nadzieję, że spodobają Ci się materiały, które tutaj będę prezentował. Jeśli będziesz chciał / chciała pogłębić swoją wiedzę lub przełożyć ją na praktykę – zapraszam do wzięcia udziału w coachingu lub szkoleniu, które prowadzę. Jeśli jednak poprzestaniesz na byciu Czytelnikiem mojego bloga, to i tak będę się cieszył, że interesuje Cię to, co mam do powiedzenia.

 

DLACZEGO WŁAŚNIE W TYM OBSZARACH SIĘ SPECJALIZUJĘ i JAKIE MAM W NICH KOMPETENCJE?

[1] Wystąpienia Publiczne

Jestem jednym z liderów Toastmasters International (www.toastmasters.org) w Polsce – największej na świecie organizacji uczącej przemawiania. W Toastmasters działam od 3 lat. Regularnie co 2 tygodnie występuję publicznie przed grupą kilkudziesięciu osób, po polsku i angielsku. Dlatego moje mięśnie wystąpień publicznych cały czas są w dobrej kondycji (znacznie lepszej niż moje fizyczne mięśnie, ale to już temat na inny wpis). Założyłem Wroclove Speakers – pierwszy anglojęzyczny Klub przemówień we Wrocławiu.

Wygłosiłem blisko 50 przemówień przez grupą kilkudziesięciu osób, prowadziłem konferencje dla ponad 100 osób, takie jak Skrzydła Sukcesu i Instytut Przywództwa Toastmasters, a także przygotowałem do ważnych wystąpień pracowników firm i przedsiębiorcę, który wprowadzał swoją firmę na giełdę.

[2] Kreatywność

Od 7 lat działam w Odysei Umyslu (www.odyseja.org | www.odysseyofthemind.com). Jako trener zdobyłem ze swoimi drużynami Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w kreatywności (na XV. Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu). Jako szkoleniowiec wyszkoliłem kilkuset trenerów, którzy osiągali ze swoimi drużynami dobre, a czasem znakomite wyniki. Jako sędzia 4-krotnie reprezentowałem Polskę na Finałach Światowych Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych. Obejrzałem i oceniłem blisko 500 wystąpień.

Sam też tworzę – wydałem 2 tomiki wierszy, założyłem własną firmę, wymyśliłem różne narzędzia rozwojowe.

[3] Skuteczne Działanie

Studiowałem 2 kierunki dziennie – Polonistykę i Psychologię. Równocześnie udzielałem się w 2 kołach naukowych, Odysei Umysłu i prowadziłem szkolenia. Żeby móc to wszystko pogodzić, potrzebowałem się nauczyć zarządzać własnym czasem i priorytetami. Z natury jestem leniem, mój umysł łatwo zostaje uprowadzony przez ciekawą literaturę, filmy / seriale lub gry. Dlatego świetnie rozumiem osoby, które mają problem z odkładaniem spraw na później i które robią wszystko inne, niż w danym momencie trzeba. Mimo iż nie mam we krwi samodyscypliny i najpierw pracy, a potem odpoczynku, to wypracowałem sobie rozwiązania, dzięki którym potrafię dobrze funkcjonować, nawet realizując wiele projektów jednocześnie.

[4] Komunikacja Interpersonalna

Przez całe życie spotykam się z ludźmi i rozmawiam z nimi. Rocznie poznaję kilkaset nowych osób, dbam także o dobre relację ze znaczącymi dla mnie ludźmi. Miałem okazję pracować w wielu różnych zespołach projektowych i organizacyjnych (również międzynarodowych), dlatego wiem, z jakiego rodzaju trudnościami zmagają się pracownicy i wolontariusze. Podpatrzyłem wiele sprawdzonych patentów w temacie komunikacji interpersonalnej i zespołowej. Chętnie się nimi podzielę z Tobą lub z Wami.

[5] Projektowanie i rozwijanie nawyków

Jestem prawdopodobnie największym entuzjastą nawyków w Polsce. Napisałem książkę na temat nawyków, stworzyłem grę planszową, która pomaga je rozwinąć. Skorzystało już ponad 250 osób w całej Polsce. Przeprowadziłem też ponad 30 indywidualnych coachingów, na którym pomogłem ludziom określić ważne dla nich cele, a następnie pomocne zaprojektować nawyki.